تلفن: +905373835930 ایمیل: info@mahraymos.com

 پلاگین‌های آسیب‌پذیر و تهدید امنیت وردپرس

امنیت وردپرس

آگاهی داشتن و شناخت آسیب‌پذیری‌های پلاگینها بخش مهمی از امنیت وردپرس و ایمن نگهداشتن یک سایت وردپرسی است. رایج‌ترین راه برای هک کردن وب‌سایت‌های وردپرسی  پلاگین‌های آسیب‌پذیر هستند.

اگر پلاگین‌ مورد استفاده شما از نوع آسیب‎پذیر باشد، می‌توانند آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدی‌ای را روی وب‌سایت‌ وردپرسی شما ایجاد کنند. پلاگین‌ها بعضی مواقع کد‌های بیشتر و پیچیده‌تری نسبت به قالب‌ها دارند. این موارد فرصت‌های زیادی برای ایجاد آسیب‌پذیری‌ آنها فراهم می‌کند.

امنیت وردپرس

در نظر داشته باشید که وردپرس یک پلتفرم ذاتا امن نیست. این پلتفرم بسیار محبوب و رایج است و هزارها پلاگین برای آن وجود دارد. سیستم مدیریت محتوای وردپرس بیش از ۴۰ هزار پلاگین دارد که مجموعا بیش از ۱ میلیارد بار دانلود شده‌اند، و همین موضوع این پلتفرم را هدف خوبی برای هکرها قرار داده است. به همین دلیل مهم است که بدانید کدام پلاگین را انتخاب، نصب و روی وب‌سایت‌تان نگاه دارید. بنابراین باید از پلاگین‌های آسیب‌پذیر دور بمانیم، نکته‌های زیر را در نظر داشته باشید:

  • پلاگین ها را فقط و فقط از وب‌سایت‌های معتبر دانلود کنید.

    معتبرترین سایت برای دانلود پلاگی همان وب‌سایت https://wordpress.org/plugins/  است و می‎توانید از این وب‎سایت استفاده کنید.

  • فراموش نکنید که تنها پلاگین‌هایی را نصب کنید که به آنها نیاز دارید. چرا که هر چه پلاگین‌های کمتری روی وب‌سایت‌تان نصب شده باشد، احتمال هک شدن وب‌سایت‌تان کمتر و سخت‌تر می‌شود، زیرا کد‌های کمتری روی وب‌سایت‌تان وجود دارند.
  • همچنین در مورد امنیت قالب وب‌سایت وردپرسی هم نباید قالبهای زیادی را بر روی وبسایتتان نصب کنید، قالب‌های اضافی را روی وب‌سایت‌تان نگاه ندارید و آنها را پاک کنید.
  • پلاگین‌های غیرفعال (deactivated) را نیز بر روی وب‌سایت‌تان نگاه ندارید. حتما آنها را پاک کنید. پلاگین‌های غیر فعال می‌توانند راهی برای هکرها باشند، چون در هر حال کد‌های آنها روی وب‌سایت شما وجود دارند.
  • تنها پلاگین‌هایی را نصب و نگهداری کنید که قابلیت بروزرسانی دارند و به روز می‌شوند. پلاگینی که یک سال یا بیشتر از زمان به روز رسانی آن گذشته شاید قابل اعتماد نباشد و یا شاید توسعه دهنده آن روی آن وقت نمی‌گذارد.
  • زمانیکه یک نسخه جدید از پلاگین منتشر می‌شود، تغییرات را ببینید و سپس آن را به روز کنید.

در رابطه با امنیت وردپرس، همیشه به یاد داشته باشید که به روز نگاه داشتن پلاگین‌ها یکی از بهترین راه‌ برای حفظ امنیت وب‌سایت وردپرسی شما است.

 

امنیت وردپرس

 

در تاریخ: اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ تعداد بازدید: 165 views دیدگاهها: بدون دیدگاه برچسب‌ها

شما هم دیدگاه خود را درمورد این پست به ما بگویید

( الزامي )

( الزامي )

( اختیاری)

طراحی سایت

امروزه تقریبا تمامی کسب و کارها باید در فضای مجازی دیده شوند. در حال حاضر شاید رقبای شما از نبودن شما در صفحه اول گوگل بهترین سود را میبرند. همین حالا میتوانید از این بخش اقدامات لازم را انجام دهید. به شما قول میدهیم شما را در صفحه اول گوگل قرار خواهیم داد.
• کسب و کار خود را با بودن در صفحه اول گوگل رونق دهید.
• زنگ خور کسب و کار خود را افزایش دهید.
• بازدید کنندگان زیادی را برای وب سایت خود به ارمغان بیاورید.
• شما با کسب درآمد خوب، تعیین کننده بازار کسب و کار خود باشید.
ما برای شما قالبهایی اختصاصی طراحی میکنیم و تمامی قالب‌های ماهرایمس به صورت اختصاصی و ریسپانسیو طراحی می شوند و سازگار با موبایل و تبلت می‌باشند.